«Ровно-Суренж»
«Ровно-Суренж»
«Ровно-Суренж»
«Ровно-Суренж»
«Ровно-Суренж»
«Величие Дулибии Рось. Суренж (Тайны Волынской земли)»
«Ровно-Суренж»
«Ровно-Суренж»
Волынськие тайны заинтересовали харьковчан
«Ровно-Суренж»
«Ровно-Суренж»
, «Волынь», 12 Мая, 2006 года

27-29 квітня у столиці Слобожанщини м.Харків відбулася чергова VIII книжкова виставка-ярмарок нових видань в Україні, що носила міжнародний статус. На виставці київським видавництвом «Корлайн» була репрезентована книга «Велич Дулібії Рось. Суренж (Таємниці Волинської Землі)» рівненських авторів Валентина Дем'янова та Олексія Андрєсва.

Ось що нам розповів учасник форуму Валентин Дем'янов.

- Про великий книжковий форум, один з трьох найбільших в Україні (інші - це осінній Львівський та Київський) ми дізналися від відомого харківського дослідника місцевих підземель, журналіста Леоніда Мачуліна. На виставці-ярмарку цю книжкову продукцію репрезентували близько 150 видавництв і видавців з України та зарубіжжя.

Леонід Мачулін посприяв в організації цілої низки заходів з популяризації нашої книги про Волинську, українську, древньослов'янську історію. Так, за участю Валентина Дем'янова 27 квітня було проведено два прямих радіоефіри: півгодинний на радіо «Слобожанщина» та годинний, у режимі дискусії, на FМ станції «912». Наступного дня відбувся виступ у ранковій телепередачі на популярному «7-му» телеканалі.

У прямих ефірах на радіо та на телебаченні вдалося не тільки коротко розповісти про пошукову роботу та основні ідеї книги, але й поспілкуватися з низкою дозвонювачів.

Подібні дискусії та спілкування відбувалися й на самій виставці біля стенду видавництва «Корлайн». Харків'яни проявили здоровий інтерес до древньої історії України і просили частіше приїздити й привозити цікаву українську історичну літературу, яку, на жаль, у Харкові знайти важко.

Домінуючою історичною темою на Слобожанщині нині є хазарські розвідки та історія Хазарського каганату, особливо періоду після прийняття хазарами Подоння іудаїзму у VIII ст. не. Проте в них не акцентується увага на тому, що значна частина древніх хазар була посвячена у слов'яни-руси і навіть прийняла християнство, про що йдеться у книзі «Велич Дулібії Рось...». Такий погляд, як альтернатива, зацікавив харківську інтелігенцію - як україномовну, так і російськомовну.

Виставка показала, що велику роль у налагодженні контактів між різними регіонами України грає неупереджений живий контакт, взаємообмін, пряме спілкування людей.

Волынский Центр исторических и геофизических исследований «Ровно-Суренж» © 2025
Использование материалов сайта, их перепечатка возможна только с ссылкой на данный сайт. Все права защищены
«Ровно-Суренж»