На території історичної Волині розташовано прадавні «енергостанції», завдяки яким можна змінити клімат планети й уникнути «кінця світу»!
Співзасновник і речник дослідницької організації «Рівне-Суренж» Валентин Дем’янов каже, що такі гучні заяви робити дуже передчасно. Втім «ненаукові» відкриття (у цілком науковий спосіб!) рівненських дослідників не лише бентежать уяву, а й змушують замислитися про минуле України і майбутнє усього людства.
– Валентине Івановичу, то чи в академічній науці маємо змову щодо найдавнішої історії України?
– Слово «змова» занадто різке. Існує певна корпоративність науки, і це не її вина, а її біда. Адже є два способи пізнання світу: сучасний науковий метод і метод, на основі якого були написані всі священні книги людства. Втім оці найбільш «ненаукові» книги найістотніше вплинули на розвиток людської цивілізації. Загалом археологія та історія – дуже консервативні науки, надто в Україні. Проблематику походження слов’янства й досі не розв’язано, ба навіть немає серйозних спроб її розв’язати. «Надбання» радянської історичної методології охоче успадкували українські науковці: якщо колись не було нічого «вищого» за Москву, то тепер та сама історія з Києвом, який насправді був не центром, а периферією слов’яногенезу.
В Інституті слов’янознавства я ставив науковцям запитання: до 4-5 століть українські землі замешкували скіфи, сармати, германці, гало-кельти, венеди... Але вже у 6-7 століттях вони зникли, а натомість населення половини Європи стало слов’янами. Куди ж поділися попередні народи? Чому в антропологічно відмінних спільнот були майже тотожні культура і мова? Хто її приніс? Відповідь водночас складна й проста: слов’яногенез відбувався не в етнічній, а в ідеологічній площині. З’явилася певна ідеологія, певне світобачення. І їхні носії слов’янізували Європу. Волхви, які здійснили цей беззбройний переворот, принесли давнє і дуже правильне вчення про Людину і Всесвіт, тому слов’янська цивілізація стала неабияким конкурентом для древніх імперій та античної культури. Потужний світоглядний вибух захопив половину Європи і розповсюдився навіть на Британські острови.
– Що то було за вчення? І чому тоді від такої, на Вашу думку, потужної культури не залишилося очевидних артефактів – фортифікаційних споруд, храмів?..
– Це вчення народилося у Європі, але через давній космічний катаклізм збереглося лише на Тибеті, звідки й було принесене знову. Світоглядна концепція волхвів-учителів базувалася на заповіді «Не нашкодь». Наші предки використовували раціональну архітектуру й технології – глиняну і дерев’яну, які по собі мало що лишають. Свідомо все будувалося таким, що легко руйнується і не завдає збитків природі. Найцінніше, що зосталося, – підземні структури, які будували з каменю та цегли...
Узагалі на планеті співіснує два типи культури, пов’язані з енергетикою Землі, її аурою. Україна на «вододілі» цивілізацій: Західної і Східної, матеріалістичної й духовної. Захід практичний і працьовитий, має потужну науку й уміє створювати матеріальні цінності. Але він не створив жодної світової релігії, усі найпотужніші віровчення та філософії належать Сходу.
– Так би мовити, магія на противагу сучасним технологіям?..
– Не магія, а знання вищого порядку, якими володіли наші предки. Ми виявили пряму відповідність розташування геопатогенних зон і давньослов’янських святилищ Великої Волині. Геопатогенна зона – не що інше, як енергоінформаційний потік, що з’єднує планету із Всесвітом. Якщо в такий концентрований потік потрапляє людина, їй невдовзі стає зле, а якщо перебуває тривалий час – хворіє і гине. Давні слов’яни це чудово знали. І свідомо будували святилища саме в цих місцях для такого собі тренінгу – розвитку духовної сили людини, зміцнення імунної системи. Але найважливіше – це були місця контакту з духовною сутністю, що керує світом, – з Богом. Нині навіть офіційна наука стверджує, що частка видимого матеріального фактора у Всесвіті всього 4 відсотки. Закони ж отих решти 96-ти невидимих, енергоінформаційних, духовних відсотків і є визначальними.
Використовувалися святилища для речей як практичних, так і космічних, для впливу на природні процеси, причому у великих масштабах: клімат, погоду, урожай. Жерці вміли діяти на народ, додаючи йому духовної сили, а війську – снаги протистояти ворогу. Втім за все це треба було платити: не людськими жертвоприношеннями, а любов’ю, яка є найвищим актом вдячності Творцеві. Адже, як казали древні, Бог є Любов – Бог є Знання.
– Тобто наші предки мали надлюдські здібності?
– Не буває надлюдських здібностей. Є людські здібності меншої чи більшої сили. Завдяки їм, наприклад, можна твердий камінь зробити м’яким, наче пластилін. Ми відкрили дуже цікавий феномен: той, хто народився і живе в геопатогенній зоні, має значно вищий енергетичний потенціал. У «слабших» місцях такій людині ніби чогось бракує, там, де нам комфортно, їй стає зле. Є думка, що жерці могли навіть відвертати природні й космічні катаклізми, хоча категорично цього стверджувати не можу.
– Чи можна сьогодні «запустити» давні святилища й запобіти глобальному потеплінню?
– Ці речі функціонують і нині. Але треба вміти не лише їх запустити, але й знати, як ними користуватися. Потрібно мати ключ. Це на сучасне розуміння можна порівняти з гігантськими комп’ютерами. Якщо користуватися неправильно, то згори тебе завжди виправлять. А щодо глобального потепління, рекомендував би утриматися від таких гучних заяв. Бо коли певна ідея озвучується, вона вмикається. Який сценарій нашого з вами майбутнього з кількох десятків можливих здійсниться, залежить не тільки від наших дій, але й думок. Зміну клімату спричинила не так господарська діяльність, як наш сучасний спосіб мислення. М’яко кажучи, не дуже правильний.